הדרכת הורים בחיפה והצפון

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר הורים הנרשמים אל הדרכת הורים בחיפה והצפון. במאמר זה נסביר מהי הדרכת הורים בצפון, מדוע קיים ביקוש כה גדול להדרכה זו ומה היא כוללת.

מהי הדרכת הורים בחיפה?

הדרכת הורים היא אחד הכלים היעילים ביותר לכל הורה שחווה קשיים עם ילדיו. יש הורים שמגיעים אל ההדרכה עקב בעיה ספציפית עם אחד הילדים ואילו הורים אחרים מחליטים להגיע אל הדרכת הורים בצפון על מנת להיעזר במומחה בתחום בכל הקשור להתנהגויות ודרכי התגובה של ההורה לילד במצבים שונים. יש הדרכות הורים ממוקדות ויש ייעוץ הורים או מסלול הדרכת הורים קבוע. אם אתם מעוניינים לעזור לילדים שלכם עם המצוקות שלהם ולהתחיל להבין ממה נובעת ההתנהגות של הילד וזאת על מנת שתוכלו לעזור לו, הדרכה מקצועית היא הפתרון האידיאלי בשבילכם.

הדרכת הורים בצפון – להתמודד בהצלחה עם האתגר המורכב

הורות היא אחד האתגרים המורכבים ביותר שמצפים לכל אדם. האחריות עצומה – גם כשמדובר בתינוק חסר ישע לחלוטין וגם כשמדובר על ילדים שכבר מתנהלים באופן עצמאי ואפילו על בני ובנות נוער שתוך זמן לא רב יעזבו את הקן. הקשיים יכולים לצוץ הן אצל הורים טריים וגם אצל מי שכבר גידלו ילד או שניים או שלושה ואפילו יותר, כך שלמעשה כל הורה יכול להפיק תועלת מרובה ממעבר הדרכת הורים בצפון.

בנוסף, יש מצבים בהם ההדרכה חיונית במיוחד ואף אפשר להגדיר אותה כחובה עבור הורה שרוצה למלא את התפקיד באופן מיטבי. מצבים אלה מפורטים בפסקה הבאה.

מתי כדאי לעבור הדרכת הורים?

* שינויים משמעותיים בהתנהגות הילד או הילדה – למשל ירידה חדה בהישגים הלימודיים, התרחקות מחברים, ירידה או עלייה במשקל של קילוגרמים רבים, אובדן עניין בתחביבים ופעילויות ועוד.

* תקשורת לקויה עם הילדים – "הוא פשוט לא מקשיב לי" או "אי אפשר בכלל לדבר איתה" הם משפטים שנשמעים בבתים רבים, ע"י הורים מתוסכלים. יש לא מעט מכשולים שמחבלים בתקשורת ובהם הפער הבין-דורי הבלתי נמנע, קשיים רגשיים (גם אצל הילדים וגם אצל ההורים), היעדר מיומנויות תקשורת נכונות ועוד.

* משבר – גירושין, מוות במשפחה, מעבר דירה שנחווה כטראומתי, חרם בבית הספר וישנם משברים נוספים שמחייבים את ההורים לקבל משאבים חיוניים שיאפשרו להם לתמוך באמת בילד או בילדה.

* אלימות – כשילד מתנהל באלימות (ולא רק אלימות פיזית, אלא גם רגשית או חברתית!), הוא גם פוגע באחרים וגם פוגע בעצמו. הדרכת הורים בחיפה, ממוקדת בנושא זה, תספק כלים שימנעו את המשך ההתנהלות הבעייתית. 

* הפרעות בשינה – בעיה שהיא גם רווחת מאוד וגם תובענית במיוחד, מפני שהורה שלא ישן טוב בלילה מתקשה לתפקד במשך היום. הפרעות בשינה פוגעות גם בהתפתחות של הילד עצמו, בכל גיל. בעיה נוספת היא כניעה של ההורים לדפוסים לא מיטיבים בגלל הלחץ הניכר. לאחר הדרכה מקצועית תוכלו גם לשנות הרגלים וגם לעזור לילד או לילדה לישון בלי הפרעות.

מה לומדים בהדרכת הורים?

בחלק לא מבוטל מהמשפחות יש פערים בין הגישות החינוכיות של ההורים. זהו מצב טבעי, ואין צורך לחשוש ממנו – לעיתים דווקא הגישות השונות מתמזגות לכדי הורות מצוינת. יחד עם זאת עלול להיווצר גם מצב שבו הבדלי המנטליות בין ההורים גורמים לחיכוכים קשים ופוגעים גם בגידול הילדים. כדי שהתרחיש הראשון והחיובי יתממש, כדאי לעבור הדרכת הורים בצפון. המפגשים בהדרכת אשת מקצוע עתירת ניסיון יעזרו לכם להבין איך לגשר על הפערים ואיך לחבר את הגישות השונות – ובפרט גישה מסורתית יותר עם גישה מודרנית – וליצור התנהלות אחידה ומדויקת עם הילדים.

הדרכת הורים בחיפה – ללמוד לעזור לילד שלכם

הדרכת הורים בחיפה או בצפון מאפשרת להורים להבין את הילדים ואת המצב הנתון בו הם נמצאים. בהקשר זה חשוב לציין שבלא מעט מקרים ההורים פשוט לא מנתחים נכון את מציאות החיים של הילד או הילדה, ולכן הפרשנות שלהם לתחושות, לרגשות ולהתנהגות שלהם שגויה. כשמבינים את הילד באופן מדויק התקשורת משתפרת פלאים, וזהו בסיס לחיים טובים יותר בבית וגם לפתרון הבעיות של הילדים. היכולת לראות את העולם מבעד לעיני הילד – לא בהכרח לאמץ את נקודת המבט, כמובן, אבל כן להכיר אותה – לא מובנת מאליה, אבל אחרי הדרכה מקצועית איכותית גם אתם תוכלו לפתח אותה ולהיעזר בה.

הדרכה להורים כחלק מתהליך טיפול בילד

ישנם מקרים שבהם הדרכת הורים היא חלק מתהליך שכולל גם טיפול בילד או בילדה. חשוב להבין שבגיל הילדות, וגם בגיל ההתבגרות, יש משקל נכבד למצב בבית ולאופן בו מתנהלים ההורים. גם טיפול אפקטיבי במיוחד בילד או בן נוער לא יניב את כל הרווחים האפשריים אם ההורים לא פועלים בסנכרון מלא עם התהליך. לעומת זאת, כשההורים מקבלים כלים רלוונטיים והכוונה מדויקת, ניתן לייצר שינוי משמעותי בחיי הילד או הילדה, ובזמן קצר יחסית – מפני שגם בין מפגש למפגש בקליניקה מושגת התקדמות בבית כשההורים עושים את הדבר הנכון.

מעוניינים שנעזור לכם להתמודד עם הילדים שלכם בצורה הטובה ביותר? עירית שמיר-ברץ פסיכותרפיסטית ומטפלת מוסמכת תשמח לשמוע מה הבעיה ולהתאים לכם את הפתרון הטוב ביותר. ניתן להתקשר אל 050-6242516 או להשאיר את פרטי ההתקשרות בדף זה

יצירת קשר

לקביעת פגישה התקשרו
050-6242516

יצירת קשר

לקביעת פגישה התקשרו

050-6242516