טיפול קצר מועד בחיפה

"לפעמים נחש הוא רק נחש" ולא סימבול פאלי כמקובל לפרש בגישה הפסיכואנליטית.

טיפול ממוקד קצר מועד הנו גישה שהתפתחה ע"י פסיכוטרפיסטיים אנליטיקאים דינמיים (אלו הם פסיכולוגים ,פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים) שהבינו , במהלך עבודתם המקצועית כי  לא תמיד העזרה הנכונה ביותר לאדם הפונה לטיפול נפשי (פסיכותרפיה) היא בדרך של פסיכותרפיה קלאסית ארוכה ומעמיקה המתמשכת בד"כ על פני תקופת זמן ארוכה ומתייחסת בחלקה הגדול לחלקים לא מודעים של אישיות האדם. ישנם מיקרים לא מעטים בהם הפונה לטיפול נפשי (פסיכותרפיה) נזקק לשינוי או הבנה טובה יותר לגבי בעיה מסויימת כאן ועכשיו ולא בסוף טיפול ארוך ומעמיק כנהוג בגישה הדינמית הקלאסית.

טיפול דינמי קצר מועד – עקרונות הטיפול הממוקד קצר מועד

  1. אורך הטיפול – מדובר בטיפול  שכשמו כן הוא – קצר מועד והוא ימשך לא יותר מ 12 מפגשים ובמקרים רבים גם פחות מכך ,עד לטיפול  בן פגישה אחת בלבד וישיג תוצאות מספקות מבחינת הפונה לטיפול.
  2. מטרות הטיפול בשינוי – מתיחסות להשגת שינוי אצל האדם ומתמקדות בשינוי  עצמו וזאת בשונה מהגישות הקלאסיות המתמקדות יותר בהבנת הסיבות להיווצרות הבעיה מתןך הנחה שההבנה והמודעות לגבי הסיבות תביא לשינוי.  עפ"י הגישה  הממוקדת קיצרת מועד אין בהכרח צורך בהבנה מעמיקה ומקיפה של האישיות כולה כמקובל בגישות הקלסיות,  וניתן להסתפק בכך שהושגו  שינוי או הקלה עפ"י תחושתו של המטופל.
  3. מיקוד – בגישה הממוקדת קיצרת מועד ניתן מקום מרכזי למיקוד הבעיה וזאת מכיוון שהמטרה העיקרית היא לגרום לשינוי הבעיהתשומת לב מיוחדת מוקדשת להגדרת ומיקוד הבעיה ע"י הפונה בעזדרת המטפל.

טיפול קצר מועד בחיפה – מתי הוא מתאים?

  • במקרים בהם יש  צורך בעזרה ע"י שינוי בזמן אמת.
  • במקרים בהם אין לפונה פנאי או משאבים המתאימים לטיפול בגישה הקלאסית שהיא אומנם מעניינת ומעשירה  אך גם ממושכת וכללית.
  • במקרים בהם הפניה היא לצורך עזרה בבעיה ממוקדת ולא לצורך השגת הבנה כוללת את עצמו  על מכלול אישיותו וחייו.

לכל אחת מהגישות את היתרונות והתפקידים שלה וניתן לבחור את הגישה המתאימה ביותר בהתאם  לרצון ,לזמן  ולעינין.

עירית שמיר ברץ – מיומנת בגישות שונות. ניתן בעזרתה לבחור את הדרך המתאימה  ביותר וללכת בה ביחד.  לבירור או קביעת פגישה ניתן להתקשר לטלפון 050-6242516 או להשאיר הודעה בדף זה

יצירת קשר

לקביעת פגישה התקשרו 050-6242516

יצירת קשר

לקביעת פגישה התקשרו

050-6242516