טיפול זוגי בחיפה

טיפול זוגי בחיפה הינה דרך אפקטיבית במיוחד להפיק מקסימום תועלת מזוגיות. כולנו משקיעים משאבים רבים במציאת פרטנר לחיים עד שסופסוף מגיע האחד או מגיעה האחת. אבל גם כשמגיעים לכאורה אל הנחלה והשלווה, והאהבה, עשויים לצוץ קשיים ולצוף חילוקי דעות. למעשה, זהו תהליך כמעט בלתי נמנע, ולכן הצורך בטיפול זוגי אצל אשת מקצוע מנוסה.

טיפול זוגי בחיפה – מתי יודעים שכדאי לבוא

במרבית המקרים זוגות מגיעים לטיפול בעקבות משבר משמעותי, רגע לפני שהחבילה מתפרקת ולמרבה הצער יש גם מקרים שבהם בני הזוג מתעוררים מאוחר מדי. חשוב לזכור שכל זוג מורכב משני בני אדם שיש ביניהם הבדלים לא מועטים ואפילו משמעותיים, כך שסביר להניח שהזוגיות תכלול גם קשיים. מסיבה זו מומלץ בחום לעבור טיפול זוגי בחיפה מוקדם ככל האפשר, כשחילוקי הדעות והקונפליקטים הטבעיים עוד לא הפכו למשבר עמוק וכמעט בלתי ניתן לפתרון. למעשה בדיוק כפי שבכל מחלה כדאי לטפל כשהיא בשלב מוקדם ככל האפשר, כך גם במערכות יחסים חשוב לזהות מיד את סימני הקרע ולפעול באופן מידי כדי לאחות אותו ולחזור לזוגיות יציבה ואוהבת.

הטיפול הזוגי מאפשר להניח על השולחן את הכל: הרצונות (של שני הצדדים) שלא בהכרח באים לידי ביטוי בחיי היומיום, הפחדים שמכרסמים ביציבות וביכולת להישען על בן/בת הזוג, הצורך לשקם אמון שאבד, השינויים שהתרחשו אצל שני בני הזוג וגם בזוגיות עצמה, הלבטים, הקונפליקטים לגבי גידול הילדים ועוד ועוד. כשכל הסוגיות הרגישות והנפיצות מונחות על השולחן, בסביבה שמאפשרת כנות מלאה מצד אחד ומצד שני מונעת הידרדרות להאשמות והכפשות, ניתן לייצר הסכמות מחודשות לגבי הזוגיות – ולשדרג את היחסים באופן דרמטי.

היתרון הגדול של תהליך טיפול זוגי בחיפה הוא בכך שעירית שמיר ברץ, מטפלת מקצועית  מוסמכת ומנוסה תפגוש בכם ותוך כדי שיחה משותפת בקליניקה נעימה תתבונן באופן מבין ומקבל אך אובייקטיבי על הבעיות ביניכם ותוכל להאיר את עיניכם באשר לדברים אותם היא רואה וכן להציע מגוון פתרונות או כלים לשינוי המצב. בנוסף, תאמר לכם האם לדעתה ניתן לפתור את אותן בעיות, או שאולי עדיף להרפות ולהמשיך הלאה בחיים.

ייעוץ זוגי בחיפה – מה קורה בתהליך?

ייעוץ זוגי בחיפה ניתן על ידי עירית שמיר ברץ ,פסיכותרפיסטית מוסמכת רבת ניסיון בכל התחומים הקשורים בייעוץ וטיפול זוגי. בשל כך ייעוץ זוגי עשוי להיות אפקטיבי ויעיל מאד בפתרון מגוון בעיות הקשורות לתחום הזוגי . ייעוץ זוגי שם דגש על הסיבות העמוקות והבלתי מודעות ליחסים בין בני הזוג. זהו טיפול בעל מימדים עמוקים יותר אשר מתמשך לעיתים זמן רב יותר. התיאור הטוב ביותר לייעוץ זוגי הוא פסיכותרפיה או טיפול נפשי הנעשה בזוג ומתמקד בצדדים הקשורים אל הזוגיות. ולכן למיומנות ,ניסיון וידע המקצועי יש חשיבות מכריעה בסיכוי להצלחת הטיפול. ייעוץ זוגי חיפה הניתן על ידי – מבטיח תנאים הכרחיים אלו.

במהלך הייעוץ הזוגי יתבצע תהליך ממוקד מטרה ויעיל במיוחד כך שתוך מספר לא רב של מפגשים אפשר יהיה לצאת לדרך חדשה, נעימה יותר ובעיקר כזו שהופכת את הזוגיות ממקור לתסכול וקושי למקור להנאה ונחת. התהליך מבוסס על זיהוי מוקדי הקונפליקטים, המריבות ואי שביעות הרצון. כלומר, המקומות שבהם החוזה הראשוני בין בני הזוג – חוזה לא כתוב, כמובן – הופר. חשוב לציין שהפרת החוזה לא מעידה על חוסר עניין הדדי או חוסר כבוד כלפי בן/בת הזוג, אלא פשוט על שינוי טבעי שמתרחש עם השנים אצל כל אחד ואחת. זוהי עוד נקודה קריטית משום שהיא מאפשרת לטפל בזוגיות בלי כעסים ועוינות – כך שהדרך למציאות החדשה והמיטיבה מתקצרת.

למי מתאים הטיפול 

הטיפול הזוגי מיועד לזוגות הלוקים במשבר ביחסיהם, זוגות המעוניינים לשפר את מערכת היחסים שלהם אך אינם יודעים כיצד לעשות זאת, זוגות חד מיניים, הורות חדשה אשר מולידה קשיים  ייחודיים במערכת היחסים, ועוד. חשוב מאוד ששני בני הזוג יגיעו אל הייעוץ, אך ישנם מצבים בהם רק אחד מבני הזוג יגיעו אל הייעוץ. כיום, אתם יכולים להתגבר על הקשיים הזוגים שלכם. פנו אלינו וקבלו ייעוץ מעירית שמיר ברץ – אשת מקצוע מוסמכת ובעלת ותק רב.

זקוקים לטיפול זוגי? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם במהרה

ייעוץ זוגי בצפון – החזרת הקשב למערכת היחסים

אנחנו חיים בתקופה שבה זוגיות היא לא דבר מובן מאליו, ועל כן ייעוץ זוגי בצפון הופך לשלב כמעט מתבקש בחייהם של אנשים רבים. בדורות הקודמים היחס לזוגיות היה פונקציונלי יותר, והיא נתפשה בעיקר כמסגרת הטובה ביותר לגידול ילדים. החיים היו קצרים יותר, הגירויים היו מועטים יותר – והצורך במיצוי החיים ובהגשמה אישית היה נמוך יותר. כתוצאה מכך רוב האנשים לא בחנו את הזוגיות שלהם אלא פשוט המשיכו איתה, מתוך הכוח של השגרה, וגם אם שביעות הרצון לא הייתה גבוהה. כיום כאמור המצב שונה לגמרי, ונדרשת התייחסות אחרת – כולל הגעה לטיפול אצל אשת מקצוע מיומנת כמו עירית שמיר ברץ.

כשנוצר קונפליקט בין בני זוג, הסכנה הגדולה ביותר היא היעדר תקשורת נכונה ביניהם. במצב כזה כל הערה או אפילו בקשה עלולות להוביל לוויכוח סוער שיכלול הטחת האשמות, ולעומת זאת לא יכלול קשב אמיתי. התוצאה עלולה להיות כדור שלג שילך ויתעצם, כשכל צד מתבצר בכאב שלו ולא מצליח לגלות אמפתיה לצד השני. במצב שבו שני בני הזוג מתרכזים אך ורק ברגשות שלהם, גם כשמדובר כמובן ברגשות לגיטימיים לחלוטין שחשוב שיבואו לכדי ביטוי, אין דרך לצאת מהפלונטר.

בהתאם הבסיס של ייעוץ זוגי בצפון הוא החזרת הקשב. ישנן טכניקות שונות ש"מכריחות" את שני בני הזוג לא רק להגיד מה מפריע להם ומה הם רוצים לשנות אצל בן/בת הזוג, אלא גם להקשיב לפרטנר/ית לחיים. על בסיס זה נוצרים דפוסי תקשורת חדשים, טובים הרבה יותר. כשהתקשורת מקרבת ולא מרחיקה, ניתן לדון גם בנושאים הכאובים ביותר – מתוך מחויבות למציאת פתרון ולא למציאת אשמים במצב (שכן ברוב רובם של המקרים שני בני הזוג אחראים להתערערות הזוגיות, והדבר החשוב הוא לייצר פתרונות ולא להצביע על החלק של כל אחד בכישלון).

טיפול זוגי בצפון – לחיות באיכות חיים מקסימלית

המפתח העיקרי השני של טיפול זוגי בצפון שמניב את התוצאות הרצויות – חיים עם איכות מקסימלית – הוא יצירת סביבה בטוחה בחדר הטיפולים. כששני בני הזוג חשים מספיק בטוחים להעלות כל נושא ולשתף בכנות ובפתיחות את כל הרגשות שלהם, כולל אלה העמוקים ביותר, ניתן לטפל בזוגיות על סמך תמונת מצב מלאה ומפורטת. חשוב לזכור שמערכת יחסים היא דבר חי שמשתנה בכל יום ובוודאי שלאורך תקופה ארוכה, וזאת מפני ששני בני הזוג משתנים וגם המציאות שמסביבם לא נשארת קפואה.

בחלק מהמקרים מתרחשות תמורות משמעותיות – בן זוג שמתקרב לדת, אישה שמפסיקה להשתמש במוצרים שמקורם בבעלי חיים, הסבה מקצועית לרבות חיפוש קריירה חדשה ועוד. גם כשהשינויים פחות בולטים לעין, הם עדיין נוכחים בחיי בני הזוג ומשנים את הזוגיות. בחדר הטיפולים ובסביבה בטוחה ניתן לייצר נקודת מבט חדשה על כל זוגיות, ולמעשה לנסח חוזה חדש בין בני הזוג. חוזה זה מחליף הסכמות (לא כתובות וגם לאו דווקא מודעות) שהיוו בסיס לחיים המשותפים במקור, ושכבר אינן רלוונטיות עוד. בדרך זאת נפתרים הקונפליקטים ובני הזוג נפטרים מהצורך להיאבק באופן יומיומי על המרכיבים החשובים להם בחיים – ואפשר פשוט ליהנות מהחיים ביחד. 

יצירת קשר

לקביעת פגישה התקשרו

050-6242516