טיפול cbt בחיפה

האם אתם חווים חוסר ביטחון, מצוקה רגשית או קשיי תפקוד במישורי החיים? אם כן, ייתכן מאוד שהדבר קשור במעגלי מחשבות שליליים ובדפוסי התנהגות שסיגלתם עם השנים. הבשורות הטובות הן שבעזרת טיפול cbt בחיפה ניתן בהחלט לשפר ואף לפתור את המצב, ולהוביל את התסריטים וההתנהגות לכיוון חיובי, בריא וריאלי יותר. עירית שמר ברץ היא מטפלת CBT בחיפה, בעלת ניסיון רב שנים, שכבר ליוותה בהצלחה מטופלים רבים שפנו אל טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה.

טיפול CBT בחיפה – בעיות שמעוררות מחשבות

לעיתים קרובות חווים אנשים מצוקה נפשית הקשורה בתסריטי מחשבות שליליים ומשתקים. במקרים מסוימים מדובר במחשבות מוכרות המצויות על פני השטח, ובאחרים הן נחבאות מתחת להתנהלות הרגשית והיומיומית ומעיבות עליהן. דוגמאות בולטות לכך הן מחשבות כמו: "אף אחד לא אוהב אותי", "לעולם לא אצליח להתקדם", או "אני לא מסוגלת להתמודד". כתוצאה מכך, האדם עשוי לסבול מביטחון עצמי ירוד, מחרדה וקשיי תפקוד, ומשורה ארוכה של מצוקות והפרעות. חשוב לציין, שאם גם אתם חווים מחשבות מעין אלו אתם בחברה טובה, שכן כמעט כל האנשים חווים אותן ברמה זו או אחרת. יחד עם זאת, כאשר הן מופיעות בתדירות גבוהה ופוגמות באיכות החיים, חשוב מאוד לפנות אל מטפלת קוגניטיבית התנהגותית או אל מטפלי cbt מומלצים בחיפה כמו עירית שמיר ברץ.

 מהו טיפול CBT

באופן טבעי, אנשים החווים מצוקה רגשית מתעניינים בדרכי הטיפול השונות, ובתוך כך גם שואלים מה זה טיפול cbt בחיפה? מדובר בשיטה הידועה גם בשם טיפול קוגניטיבי התנהגותי, המכוונת ליצור שינוי הן בתפיסת המציאות והן בהתנהגות בעזרת תרגול ולמידה. כלומר, מצד אחד המטפלת והמטופל בוחנים את התסריטים שרצים בראש, שלרוב אינם משקפים המציאות, מעוותים אותה וגורמים לתחושות בלתי נעימות ולהכשלה עצמית. מצד שני, הם גם בוחנים את דפוסי ההתנהגות שמחזקים את התפיסות והתחושות הללו. בתוך כך, המטופל מצליח לראות ולהבין את השגוי שבגישות אלו, לומד ומתרגל גישות חשיבה חדשות, ומפתח לצידן דפוסי התנהגות תומכים ובריאים יותר.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה

מן האמור לעיל ניתן להבין כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה שונה באופן מהותי מגישות פסיכותרפיות ארוכות טווח. ראשית, מפני שהמיקוד הוא במה שקורה "כאן ועכשיו" בחייו של המטופל, בין אם מדובר בעבודה, בזוגיות, ביחסיו הבינאישיים או במישורים אחרים. כלומר, הדגש מושם הרבה יותר על ההווה, ופחות על התעמקות בחוויות העבר ובניסיונות להבינן. ההבדל השני הוא דגש על יצירת שינוי ממוקד באופן אקטיבי, המוביל להתקדמות מהירה בהרבה יחסית לגישות ארוכות טווח. למעשה, טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה בממוצע נמשך לרוב כ- 3 עד 6 חודשים, וזאת לעומת שנים בטיפול הדינאמי.

שגיאות מחשבה נפוצות המתגלות במהלך הטיפול

כאמור כמעט כולנו מריצים בראש תסריטים שליליים. תסריטים אלה הם תוצר של שגיאות מחשבה, כלומר הטיות קוגניטיביות שמעוותות את המבט על המציאות ועל כן מובילות להתנהגות לא מועילה ולא רצויה.

שגיאת מחשבה נפוצה אחת היא הגדלה/הקטנה – אדם שמעצים דברים שליליים וממזער דברים חיוביים עלול לתפוש את העולם כמקום קטסטרופלי ולכן יימנע מפעילויות רבות. עוד שגיאה רווחת היא הסקת מסקנות – אמנם יש תועלת רבה ביכולת להעריך מה יקרה בנסיבות מסוימות, אבל חשוב לזכור שמדובר בהערכה ולא בעובדה, ושבמקביל ייתכנו גם תרחישים אחרים (באותן נסיבות בדיוק).

עוד הטיה בעייתית היא הכללה – מי שבוחן מקרה בודד או מספר מועט של מקרים ומשוכנע שזוהי תמיד המציאות גורם לעצמו עוול. שגיאות מחשבה שכיחות אחרות הן אמונה ב"הכל או כלום", תיוג ("אני טיפש") וייחוס משקל גדול מדי לרגשות.

טיפול CBT בצפון – באילו מצוקות ניתן לטפל?

בעזרת טיפול CBT בצפון ניתן לנטרל את כל אותן ההטיות הקוגניטיביות ולהתבונן במציאות באופן מדויק יותר. השינוי הקוגניטיבי מוביל כאמור לשינוי התנהגותי, וכך מטופלות בהצלחה בעיות רבות. ביניהן: ביטחון עצמי ירוד ("אני לא טוב בכלום"), מגוון רחב מאוד של הפרעות חרדה (למשל חרדת טיסות, חרדת בחינות, חרדה מפני עכבישים, ג'וקים או כלבים ועוד), דיכאון, OCD, הפרעות פוסט טראומתיות, קושי לשלוט בכעסים (שבמקרים רבים נובעים מפרשנות לא נכונה של עובדות), קושי באינטראקציות חברתיות ודחיינות. כדאי לדעת ששיטת ה-CBT מתאימה הן למבוגרים והן לבני נוער וילדים.

מטפל CBT בחיפה – שילוב של מקצועיות ורגישות

טיפול CBT בחיפה כבר עזרו לרבים ורבות לשפר במידה ניכרת את חייהם. עקרונות השיטה, ובפרט הזיהוי המדויק של המחשבות שיוצרות את ההתנהגות הלא רצויה, מהווים בסיס איתן להצלחה. המפתח השני למיצוי הפוטנציאל של הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי הוא היכולות של אותו מטפל שנבחר למשימה. 

מטפל CBT  בחיפה  (או מטפלת) עם ניסיון רחב היקף יודעים מהי הדרך הנכונה להתמודד כל בעיה ואמונים גם על נטרול התנגדויות לא מודעות לשינוי. איכות הכרחית נוספת היא קשב מלא לכל אדם, על-מנת לזהות את עיוותי המחשבה על בסיס הדברים הנאמרים במהלך הטיפול.

עוד חשוב לזכור שכל מגע עם נפש האדם – ודפוסי החשיבה הם חלק בלתי נפרד ועמוק במיוחד בנפש שלנו – מחייב רגישות מרבית. קליניקה נעימה שמשרה שלווה וביטחון משלימה תנאים אופטימליים לטיפול אפקטיבי, ולשיפור ניכר של החיים תוך זמן קצר.

לפנייה אל עירית שמר ברץ

אין כל סיבה להמשיך ולסבול ממצוקות הניתנות לפתרון באופן מהיר ויעיל. לכן, אם גם אתם מחפשים מטפלת CBT בחיפה פנו אל עירית שמר ברץ באמצעות האתר, או בטלפונים שמספרם: 04-8258484050-6242516

יצירת קשר

לקביעת פגישה התקשרו

050-6242516